zaloguj się   |    mapa strony   |

Sukcesy w roku szkolnym 2016/2017

 

 

 

Kangur matematyczny

W tegorocznej XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2017

wynik bardzo dobry uzyskali:

w kategorii Maluch - Bartosz Salmierski z klasy IIIb

w kategorii Beniamin - Julia Skorczyńska z klasy VI


wyróżnienia otrzymali:

w kategorii ”Żaczek” dla klas II

Anna Leszczyńska, Oliwia Jałocha, Szymon Germański i Kalina Zielniok z klasy IIa

Milena Borowiec i Aniela Pulut z klasy IIb

w kategorii „Maluch” dla klas III

Tymon Zawalski z klasy IIIb

w kategorii „Maluch” dla klas IV

Amelia Lelek z klasy IVb

w kategorii „Beniamin” dla klas V

Szymon Raczkowski, Paskal Mielnik, Kamil Janawa, Kamil Smigielski

w kategorii "Beniamin” dla klas VI

Antoni Bizoń i Aleksandra Kubas

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Salawa

 

 

 

 

Konkurs recytatorski „Zielono mi”

Dnia 24.04.2017 w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana odbyło się przesłuchanie konkursowe uczestników konkursu recytatorskiego „Zielono mi”.
Ostatecznie w przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 94 młodych recytatorów.

Jury w składzie:
Przewodniczący Alicja Nowak -  Müller – polonista, Z-ca Dyrektora Centrum Młodzieży
Członkowie: Beata Huet – polonista, nauczyciel instruktor,
                       Anna Kamykowska – instruktor i reżyser teatralny, aktorka.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu  i bardzo burzliwych obradach jury postanowiło przyznać  równoważne nagrody oraz  wyróżnienia następującym osobom:


W kategorii starszej kl. IV-VI

Wszystkie nagrody zgarnęli nasi uczniowie :

- Wiktorii Wcisło, kl. 4a

- Sonii Najmoły, kl. 4a

- Karoliny Adamik, kl. 4b

- Emilii Szwajdych, kl.4b

- Wiktorii Sawickiej, kl. 4b

 

Przyznano 6 wyróżnień, jedno otrzymał:

- Kacpra Chalcarza, kl.5

 

Laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe w trakcie podsumowania konkursu dnia 8.05.2017 o godz. 11.00 w Centrum Młodzieży.

Nagrody Ufundowali, Wydawnictwo Literackie i Rada Rodziców Centrum Młodzieży.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: Roksana Kijak

 

 

 

Finałowe rozgrywki w unihokeja

W dniu 29.03.2017 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w finałowych rozgrywkach w unihokeja z cyklu Ligi Dzielnicy VIII.
W zwycięskiej drużynie wystąpiły: Machno Emilia, Szwajdych Emilia, Lejmel Debora, Matus Julia, Bochenski Natalia, Sawicka Wiktoria, Adamik Karolina, Foszczyńska Laura.

Gratulujemy.

  Ewa Węglarz

 

 

 

 

Małopolski Konkurs z Języka Angielskiego

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy szóstej Alicja Gawron została finalistką Wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Opiekun Mirosław Szewczyk

 

 

 

Eko zakręceni znowu docenieni

Tym razem w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Na ratunek Ziemi” i tym razem nie tylko przedstawiciele szkoły, ale także przedszkola. Tegoroczna tematyka konkursu obejmowała szeroką wiedzę o gadach od prehistorii po dzień dzisiejszy.

W bardzo trudnym turnieju wiedzy
III miejsce zajął Bartosz Skalmierski z klasy III b

W kategorii prac plastycznych przestrzennych
II miejsce zajął Tomasz Bizoń nasz przedszkolak
III miejsce zdobyła Karolina Jurek z klasy V.

Gratulujemy wspaniałych wyników.

Dziękujemy za zaangażowanie i duży wkład pracy w przygotowania do konkursu uczniowi klasy VI Antoniemu Bizoniowi, który nie został laureatem, ale wykazał się ogromna wiedzą.

Szczególne wyrazy uznania kierujemy do rodziców uczniów i przedszkolaków reprezentujących nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny za wspieranie swoich pociech w zdobywaniu szerokiej wiedzy przyrodniczo-ekologicznej.

Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce w Cinema City Plaza.

Urszula Konieczny, Agnieszka Bizoń

 

    

 

    

 

 

 

 

Sukces w zawodach

W dniu 1.03.2017 r. w naszej szkole odbyły się finałowe rozgrywki w
koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach Ligi Dzielnicy VIII.
Wspaniale zaprezentowały się nasze dziewczęta w składzie:
Kinga Siekacz, Franciszka Lejmel, Weronika Kukla, Iga Skrzypiec, Karolina
Klimkowska, Oliwia Kalinowska, Kalina Wyzina, Karolina Sterecka, Julia Matus. Nasze reprezentantki po wyrównanej walce, zdobyły II miejsce.

                                                 Dziękuję i gratuluję - Ewa Węglarz

 

 

 

 

 

Międzyświetlicowy konkurs plastyczny

Jest nam bardzo miło poinformować o sukcesie naszych uczniów w międzyświetlicowym konkursie plastycznym pt. " W kraju kwitnącej wiśni" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 27.


Laureatami zostali:

Kacper Morawski kl.II C

Katarzyna Wróblewska kl.II B

Blanka Jarecka kl.II B

Ich praca zdobyła I miejsce.
Opiekun Renata Mardaus

Gratulacje :) 

 

 

Konkurs "Sztuka Ludowa Małopolski"

Kacper Morawski kl.II C (kółko plastyczne prowadzone przez p.Renatę Mardaus) został laureatem w konkursie  "Sztuka Ludowa Małopolski" organizowanym przez Centrum Młodzieży im.dr Jordana przy ul.Krupniczej 38.

Spośród ponad 400 prac- praca Kacpra Morawskiego zdobyła wyróżnienie.

Gratulacje :)

 

 

 

 Konkurs „Książka moich marzeń”

W konkursie „Książka moich marzeń”, zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną i Stowarzyszenie Pedagogów Zabawy Klanza dla wychowanków świetlic szkolnych, nasi uczniowie zdobyli nagrody:

Anna Leszczyńska z kl. II a otrzymała wyróżnienie, a Karol Krasny z kl. III b zajął III miejsce.

Gratulujemy!

 

 

Sukces w konkursie recytatorskim

Dnia 13 marca 2017 roku w Domu Kultury „Podgórze” odbył się konkurs recytatorski „Poezja Kobiet”. Po przesłuchaniu 291 uczestników z 42 szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich oraz ośrodków kultury, jury w składzie: Urszula Jursa (aktorka), Anna Ramza – Kozioł (aktorka), Zinajda Zagner (aktorka), Dariusz Cywka (aktor, Teatr Otwartt TO) postanowiło przyznać uczennicy klasy IV a Wiktorii Wcisło II miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie, a Wiktorii wysokiego wyniku. Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Roksana Kijak

 

 

 

Sukcesy w konkursach plastycznych

Julia Jakóbek uczennica klasy V została laureatką XI Konkursu na Projekt Kartki Bożonarodzeniowej "Dar na Hospicjum św. Łazarza" w Krakowie. Sukces znaczący, ponieważ w konkursie uczestniczyli uczniowie wszystkich typów szkół i placówek oświatowych z całej Polski. Projekt Juli został wydrukowany w formie kartki świątecznej.
 
Praca w technice malarskiej "pastele"  Alicji Gawron uczennicy klasy VI zajęła III miejsce w konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych w XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie.
Nad konkursem honorowy patronat objęła Minister Edukacji.
Dziękuję i życzę kolejnych sukcesów artystycznych
                                                                Halina Nowakowska

 

 

EKO i MY 2016

Mamy przyjemność podziękować za liczny udział i ogłosić duży sukces uczniów klas IV – VI naszej szkoły w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „EKO i MY”.

„EKO ZAKRĘCONYCH” w naszej szkole w tym roku jest tak wielu, że prace na konkurs trzeba było dostarczać kilka razy. Nasi uczniowie wykorzystując odpady jako tworzywo artystyczne, wykonali wiele przestrzennych, kolorowych, użytecznych , a nawet mechanicznych prac, które znalazły uznanie w oczach jury konkursu.

 Nagrodzeni zostali:

I miejsce - Karolina Jurek z kl. V

II miejsce - Emilia Stopka z kl. V

III miejsce - Emilia Machno i Łukasz Musiał z kl. IV a

wyróżnienia: Weronika Niemczyk, Weronika Kapusta, Kamil Janawa, Kacper Chalcarz, z kl. V, Karolina Adamik, Emilia Szwajdych z kl. IV b, Katarzyna Wolska, Lidia Kołodziejczyk, Jakub Suder z kl. IV a, Magdalena Turek, Julia Skorczyńska, Wiktoria Jastrzębska, Oliwia Kołodziej, Karolina Klimkowska z kl. VI.

Wasze fantastyczne pomysły wykorzystania odpadów oraz poczucie piękna, estetyki zasługują na ogromną pochwałę.

Dziękując wszystkim za udział w konkursie, również tym nienagrodzonym, mamy pewność, że zawsze będziecie wrażliwi na problemy ochrony środowiska. Gratulujemy.

Halina Nowakowska Urszula Konieczny Agnieszka Bizoń

 

 

Małopolski Konkurs Matematyczny

Do rejonowego etapu Małopolskiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowała się Julia Skorczyńska z klasy VI.  Gratulujemy.

Anna Salawa

 

 

 Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

24.10.2016 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

Do etapu rejonowego komisja konkursowa zakwalifikowała 5 uczniów z naszej szkoły :

 Szymon Raczkowski i Kamil Śmigielski z klasy V oraz Alicja Gawron, Julia Pardała i Kacper Urban z klasy szóstej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów podczas etapu rejonowego już 18.01.2017 r.

Mirosław Szewczyk