XI Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

W dniu 30 listopada 2012 r. odbył się w naszej szkole już XI Przegląd Teatrzyków Dziecięcych pod hasłem „Legendy znad Wisły”.

XI Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

W przeglądzie wzięły udział grupy teatralne z krakowskich szkół podstawowych nr 54, 62, 66, 111 i 133  oraz Przedszkole nr 23.

XI Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

Przegląd był prowadzony przez Karolinę, Julię i Patrycję przedstawicielki SU w konwencji rejsu po Wiśle z przystankami w Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

Jako pierwsza wystąpiła kl. II ze SP nr 66 z legendą o „ Smoku wawelskim”.

Legenda przygotowana przez artystów ze SP nr 133 „ Lech, Czech i Rus” przypomniała nam początki państwa polskiego.

XI Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

Najmłodsza grupa teatralna, dzieci z Przedszkola nr 23 zaprezentowały ciekawą interpretację legendy o smoku.

„ O zaczarowanych krakowskich gołębiach” opowiedzieli nam artyści ze SP nr 62.

Dlaczego smok był smutny zastanawiali się aktorzy ze SP nr 111.

Rewię syren zaprezentowała nam SP nr 54. Na scenie pojawiły się syrenki z wielu krajów.

XI Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

Grupy teatralne biorące udział w przeglądzie oceniało jury w składzie: p. Joanna Wójcik, p. Katarzyna Łobos, p. Katarzyna Siekacz.

XI Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych XI Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych XI Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

W czasie obrad jury uczniowie naszej szkoły wykonali tańce z regionów, przez które przepływa rzeka Wisła.

XI Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

Chór szkolny uświetnił śpiewem całe spotkanie.

XI Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

W tym dniu wszystkim towarzyszyli smok i lajkonik.

XI Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

XI Przegląd Teatrzyków dostarczył nam wszystkim miłych wrażeń.